Η φθηνότερη βενζίνη

Ζώδια

Κύπελλο Ελλάδας: Αφιερωμένος στον αγώνα κατά του bullying ο φετινός τελικός

Με σύνθημα «Σε αυτό το παιχνίδι βάζουμε όλοι γκολ», η Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία ανέλαβε την πρωτοβουλία να αφιερώσει τον φετινό τελικό Κυπέλλου Ελλάδας 2015 Ολυμπιακός-Ξάνθη στον αγώνα κατά του σχολικού εκφοβισμού και της βίας (bullying).
Όπως αναφέρει η ανακοίνωση της ΕΠΟ «το κοινωνικό μήνυμα που θα στείλει το ποδόσφαιρο θα είναι ηχηρό και στην επικοινωνία του θα συμμετάσχουν οι παίκτες και οι προπονητές του Ολυμπιακού και της Ξάνθης, οι διαιτητές του τελικού, οι αξιωματούχοι των ομάδων, οι δημοσιογράφοι και σχεδόν το σύνολο των ανθρώπων που θα βρίσκονται εντός αγωνιστικού χώρου ή στις εξέδρες του Ολυμπιακού Σταδίου.

Πηγή: seleo.gr

Αποκλείστηκε από το Μουντιάλ η Εθνική Ελλάδος

Στα πέναλτι (3-5) χάθηκε η πρόκριση στα προημιτελικά του Μουντιάλ. Η Εθνική, αφού έμεινε πίσω στο σκορ ισοφάρισε στο 91' με τον Σωκράτη Παπασταθόπουλο και

έχασε ευκαιρίες στην παράταση, τελικά ηττήθηκε 4-6 από την Κόστα Ρίκα που θα παίξει με την Ολλανδία στους "8".

Ισορροπημένο ήταν το ματς στο ξεκίνημα, με τους Κοσταρικανούς να παίζουν με υπομονή, περιμένοντας... το λάθος μας, κάτι που πήγε να γίνει στο 8`, αλλά ευτυχώς το σουτ του Μπολάνιος πέρασε άουτ. Εμείς είχαμε να αντιπαρατάξουμε δυο μακρινά σουτ του Χριστοδουλόπουλου, προσέχοντας σαφώς τα νώτα μας περισσότερο, δίχως πάντως να αποφεύγονται κάποια αβίαστα λάθη.

Σιγά-σιγά, οι Κοσταρικανοί προσπάθησαν να ανεβάσουν το ρυθμό, παίρνοντας την κατοχή (58%), ενώ εμείς παίζαμε στο γνωστό χαμηλό τέμπο, με "Κάρα" και Λάζαρο να προσπαθούν κυρίως να κάνουν παιχνίδι και κάνοντας σουτ από μακριά. Στο 37` η καταπληκτική σέντρα του Χολέμπας από αριστερά βρήκε αποδέκτη τον "Σάλπι" στο δεύτερο δοκάρι, αλλά ο Νάβας είπε "όχι" με φοβερή επέμβαση!! Ήταν η καλύτερη ευκαιρία του ματς, σε ένα πρώτο μέρος που στο τελευταίο δεκάλεπτο ήμασταν καλύτεροι και δικαιούμασταν το γκολ. Είχαν ανέβει πολύ και οι Χολέμπας, Λάζαρος, αλλά το 0-0 παρέμενε...

9ος Διεθνής Μαραθώνιος "ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ"

Το Σάββατο 5 Απριλίου και ώρα 15:10 υποδεχόμαστε την Αλεξάνδρειο Φλόγα του 9ου Διεθνούς Μαραθωνίου «Μέγας Αλέξανδρος», στην πλατεία της Δημ. Ενότητας Διαβατών.

Η παρουσία μας σ΄ ένα τόσο τιμητικό γεγονός για το Δήμο μας, αποδεικνύει την στήριξή μας στη διοργάνωση του 9ου Διεθνούς Μαραθωνίου "Μέγας Αλέξανδρος" και τη συμβολή μας στην προώθηση του αθλητισμού αλλά και της κοινωνικής αλληλεγγύης

Basketball & Volleyball Summer Camp

Καλοκαιρινό προπονητικό πλάνο βελτίωσης και εκμάθηση ατομικών δεξιοτήτων
Το καλοκαιρινό camp του ΑΣΤΕΡΑ ΣΙΝΔΟΥ για παιδιά (αγόρια και κορίτσια) 7-18 ετών, θα πραγματοποιηθεί από 17 έως 21 Ιουνίου Α περίοδος και 30 Ιουνίου έως 04 Ιουλίου Β περίοδος στην έδρα του ΑΣΤΕΡΑ ΣΙΝΔΟΥ (κλειστό γήπεδο)
Θα τιμήσουν με την παρουσία τους το summer camp τεράστια ονόματα του ελληνικού μπάσκετ και κατ επέκταση του Ελληνικού 10344360_643046502430779_7640580162391000412_oαθλητισμού:

1) ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΣ ΑΛΒΕΡΤΗΣ (προπονητής Παναθηναίκού)
2) ΕΥΘΥΜΗΣ ΡΕΝΤΖΙΑΣ (ΠΑΟΚ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 76sixers)